| Fetitsalui a întrebat:

Sunt operata de apendicita de o luna...pot sa ma dau cu crema de galbenele pe operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles, cicatricea operatorie ar trebui sa se fi vindecat deja.

| fabiola a răspuns:

Dupa o luna, cicatricea este vindecata, dar este bine sa folosesti unguente care sa nu contina parabeni!

| MihaelaDart a răspuns:

Crema de galbenele nu are efect advers pentru operatie! Ea protejeaza rana de exterior si hidrateaza pielea, avand astfel si ea un rol in grabirea cicatrizarii ranii.