Întrebare recomandată | TeenTitans2002 a întrebat:

Am citit acum ceva timp ca, cafeaua verde ajuta la slabit si este buna pentru sanatate. Puteti sa imi spuneti daca este buna si pentru copii si cum se administreaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dontu_Monalisa_1995 a răspuns:

Cafeau verde contine cofeina asa ca trebuie sa te gandesti de doua ori daca vrei sa ii dai copilului energizant are efect diuretic eu personal am incercat este foarte bun insa nu dupa ora 18Ș00 cu placere, primesc funda?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cafeaua verde ( şi orice alte produse de slăbit ) NU se folosesc de către minori!

Toate cele bune!

| cristi10grei a răspuns:

Cel mai bun medicament este sa faci sport cat de mult sport si mancare sanatoasa happy

| Kettolix a răspuns:

Eu la 13 ani beam cafea foarte foarte des. Dar eram si dezvoltata. Totusi este mai bine sa te interesezi de la un doctor sau specialist.

| aurita1 a răspuns:

Nu pre cred ca este prea bine sa ii dai cafea verde unui copil. Daca doresti niste informatii despre cafeaua verde, poti intr aici:

http://prodieta.ro/......abolismul/

| b00two a răspuns:

Cafeaua verde intr-adevar ajuta la slabit si lupta impotriva cancerului insa NU e potrivita in alimentatia unui copil.O alternativa pentru slabit poate fi practicarea unui sport care este mult mai sanatos si ajuta la dezvoltarea copilului.

| TeenTitans2002 explică (pentru b00two):

Practica un sport dar, nu este de ajuns in plus are 13 ani si sincer cofeina nu o afecteaza.Deci nu este deloc recomandat pentru copii?

| mioara12345678901 a răspuns:

Eu cred ca nu e prea bine sa dai la copil cafea verde tongue

| anonim400000000 a răspuns:

Parereaa mea este ca copiii nu trebuie sa consume nici un fel de cafea pana nu implinesc 18 ani!