| HelloKitty20 a întrebat:

am facut alergie de la inghetata.mi-au aparut niste pete tot corpul.ce pot lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Du-te la farmacie si cupara 5 pastile de Alerid, iei o pastila pe zi o sa iti treaca de la prima pastila continui macar 4 zile cu ele. Bafta! Pretul pentru 5 pastile e la 7 lei undeva

| DuckShooter a răspuns:

Daca persista mergi la medic... daca ai mai mancat inghetata si nu ai facut alergie poate fi altceva

| dinumariiia9ir a răspuns:

Si eu am alergie urmarile nu sunt atat de grave dar du-te la medic si afla daca sigur ai alergie dupa s-ar putea sa iti dea injectii dar nu neaparat si depinde ce inghetata ai mancat poate ai alergie la o aroma anume pupici