| bubulik a întrebat:

Buna TPU am o maree rugaminte la voi vreau repede arspunsuri:* Am cumparat un gel de la oriflame pentru cosuri puncte negre si am facut alergie de la el mi-au aparut niste pete rosi vreaus a scap repede de ele pana luni la scoala va rog dau funda ajutati-maaa cryingcryingcrying(crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vnvrgvskjdv a răspuns:

Sa nu mai folosesti niciodata geluri, creme etc.Sunt chimicale pure si iti imbatranesc tenul, il ingreuneaza, il afecteaza il face praf.Incearca doar sa-ti schimbi alimentatia(cosurile treubuie combatute si din interior si din exterior)nu mai manca carne de cat foarte putina sau ocazional, si cat mai mutine grasimi si proteine.Foloseste pentru exterior tratamentne naturale : pune 3 linguri de miere si o lingurta de scortisoara si lasa amestecul toata noaptea pe fata iar dimineata te speli (dormi cu un prosop sub cap ca scortisoara pateaza) sau date doar cu miere si stai cat mai mult cu ea pe fata, sau cu suc de lamaie sau de aloe.Sunt multe remedii naturale, trebuie doar sa le cauti. Oricum ele daca nu functionea macar rau nu-ti fac.Dar la mine au functionat. Bafta.

| bubulik explică (pentru vnvrgvskjdv):

Multumesc ams a iti ascult sfaturile:*

8 răspunsuri:
| tzus a răspuns:

Incerca cu ceai de galbenele calmeaza iritatie... daca nu cel mai bine ar fi sa ei o crema pentru iritatii

| bubulik explică (pentru tzus):

Am facut ceai de patrunjel si musetel degeaba ma si manacu crying(

| tzus a răspuns (pentru bubulik):

Ar trebuie sa-ti ei o alifie pentru iritatie... daca asa e degeaba

| bubulik explică (pentru tzus):

Maine dimineata o sa ma duc neaparat sad va multumesc tuturor:*

| tzus a răspuns (pentru bubulik):

Pentru nimic :*

| KidHug a răspuns:

1. Iei Peritol
2. Faci un ceai de musetel si cu un cottonel/vata imbibat in ceai te dai pe fata.
Bafta!

| bubulik explică (pentru KidHug):

Am facut ceai de musetel si cu patrunjel am auzit ke foarte bun, acu os a fac doar msuetel si am dat tot cu un buretel din bumbac sper sa imi treaca cryingcrying arata oribil crying :*