| Vlad1928 a întrebat:

Am fost diagnosticat cu DSA (defect septal atrial). Doctorul a spus sa mai merg si la alt medic pentru consultatie. Daca se confirma ca am, ce se poate intampla? Cum se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi indicat sa iti faci ecografie cardiaca si sa te vada un specialist!
In cel mai rau caz, poti face o endoscopie...
Ti-a zis ca ai acea "gaurica" la inima?
Nu te juca si cere sfatul specialistului cardiolog!
Cati ani ai?
O zi buna happy

| SergiuBoss11 a răspuns:

Mane,am citit pe internet si nu-mi place ce-am vazut...
nu-ti bate capul prea tare cu chestia asta...s-ar putea sa fi fost o greseala.cel mai probabil a fost o greseala
tratamentul este chirurgical:
http://www.csid.ro/......-12801013/

citeste aici daca intr-adevar vrei sa aflii mai multe si sa-mi spui in continuare cum a evoluat situatia. daca a fost greseala sau nu.

| Vlad1928 explică:

M-a vazut deja un specialist si a spus sa mai merg si la altul. Ecografie cardiaca imi facuse si atunci. La 7 ani mi-au spus ca am suflu sistolic. Acum am 14. A ramas suflul si s-a gasit DSA.