| Andrei2014 a întrebat:

am fost operat acuma 1 an de zile de torsiune testiculara (mise rasucise testicolul si se intrerupsese alimentarea cu sange)ma rog..am fost operat mi-a cusut acolo testicoul de scrot ma rog..problema e ca de aseara misa umflat testicolul si ma si doare. si e aceiasi durere care o aveam inainte sa ma operez.mi-am facut programare ma duc maine la doctor..tot ce vreau este sa stiu daca e vreau risc sa pierd testicolul adica avand in vedere ca am fost operat e vreo sansa nu stiu sa se rasuceasca. sau alceva..si sa il pierd? o intrebare pe care va rog sa o luati cu seriozitate. chiar nu stiu ce sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Pai un raspuns concret iti va zice doctorul de specialitate dupa diagnosticarea corecta

chiar daca iti pierzi testicolul normal nu ai mari motive de ingrijorare din punct de vedere al calitatii spermei, dar, este recomandat inainte de orice operatie de gen sa iti recoltezi sperma in cazul unor complicatii care pot duce la sterilitate

| Veritas a răspuns:

Și dacă îl pierzi mai ai unul așa că nu-ți face griji. Copii vei putea face.