| Gergianaaaa a întrebat:

Bună TPU am și eu o problemă de fete. Mi-a venit prima menstruație pe data de 6.01. 2015in decemprie iar a doua lună pe 2 ianuarie numai ca îmi curge puțin e de rău?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DevynFry a răspuns:

Atunci este normal, sunt unele luni în care fluxul o să fie mai mare sau mai mic, săptămâni în care o să dureze mai mult sau mai puțin. Mie una, după ce am avut prima menstruație urmatoarea lună a "sărit" peste. Dacă ai și alte întrebări intră pe www.noi fetele.ro s-ar putea să te ajute.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată :D

NU ai de ce să te îngrijorezi :)
Aceste dereglări ( hormonale ) sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......20-1-2016/

http://www.tpu.ro/......nie-am-13/

Toate cele bune!

| DevynFry a răspuns:

De ce nu vorbești cu mama ta, sunt sigură ca ea te poate ajuta cel mai bine. happy

| Gergianaaaa explică:

Va rog dau fundă

| Gergianaaaa explică:

Eu nu am așa ceva sad