| Yourfavgirl a întrebat:

Buna TPU,am inceput de ieri a doua tura de tratament,dar totusi,inca tusesc,nu foarte des,dar mai tusesc putin, mai am sirop pana maine seara. Dupa ce termin credeti ca mai are sens sa incep o a 3-a tura de tratament sau las sa treaca de la sine? Nu mai e grav deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Dai

| Laura162 a răspuns:

Daca e vorba de tuse seaca (fara expectoratie, aia de simti ca vine din gat, nu din plamani), e posibil sa persiste 2-3 saptamani dupa raceala din simplu motiv ca e gatul iritat de la atata tusit.

| Yourfavgirl explică:

Nu fumez, nu ma droghez, nu beau.
Tusesc mai rar asa, dar mi frica sa nu se reintoarca.