| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

am inceput sa ma ingrijorez, acum 3 luni am avut ciclu cam jumate de luna a durat, era pentru prima oara, si de atunci nu mi-a mai venit. incep sa ma ingrijorez, ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic anormal si nici nu esti bolnava. E normal in primii doi ani sa ai dereglari de orice fel.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o dereglare hormonală.
Consumă ceai de crețișoară îndulcit cu miere, este un stimulent hormonal natural care ajută la reglarea menstrei.
Sănătate.
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

Cu siguranta nu e de bine si cel mai potrivit iar fi sa mergi la medic sa afli care e problema.

| DakotaRoyse a răspuns:

Iti ia aproximativ 2 ani pana se regleaza, nu-ti fa probleme de acum. Peste 2 ani sa iti faci.
In orice caz, se poate deregla si de la o simpla raceala, de la stres, de la contacte sexuale, sau orice alta minunatie de boala. Se poate deregla inclusiv de la oboseala sau alimentatie necorespunzatoare.
Daca intr-adevar esti foarte ingrjorata, du-te la medicul de familie si afla mai multe detalii, sau a ginecolog.

| Jadis a răspuns:

Pai deci, e normal, absolut foarte normal. Deci nu ai de ce sa te ingrijorezi. La inceput, prima prima oara cand iti vine ciclu e NEREGULAT. Adica poate tine 5 zile si apoi sa nu iti mai vina inca cateva luni. Sau dupa aia tine mult de tot si nu iti mai vine sau vine cand te astepti mai putin. Deci e normal se intampla fiecarei fete care au ciclul neregulat. Ciclul neregulat tine cativa ani, deci nai probleme. Asta depinde si de organismul tau.

| tpuu a răspuns:

Depinde cati ani ai happy

trebuie sa fie corpul pregatit, cat de dezvoltata esti chesti dinastea.si dupa parerea mea daca jumatate de luna ti-a venit cred ca trebuie sa ti se reglezahappy
nu trebuie sa iti faci griji. dar daca vezi ca va trece ceva timp de cand nu iti mai vine. spune-i mamei tale.

Nu te speria! o sa fie bine happy

doar trebuie sa discuti si cu mama ta /. are dreptul sa stie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex

| anaasmilee a răspuns:

Pai eu cred ca asa trebuie sa fie du-te la mama ta si zii sau la doctor.