| suntfataaaaa a întrebat:

am luat pastila de a doua zi si am epilepsie. Am citit prospectul abia dupa iar acolo spunea ca cei cu epilepsie nu au voie sa o foloseasca. Ce pot pati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Din nefericire medicamentele au trecute pe lista posibile interactiuni cu contraceptivele. Trebuie constulat medicul care ti-a dat tratamentul de epilepsie (nu toti medicii stiu cu ce se mananca medicamentele astea) si el iti va spune mai multe.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Fugi la medicul tau ginecolog. Prima mare greseala a fost ca ai luat pastila fara indicatia medicului, si doar din cauza asta poti sa patesti multe (pana la atac vascular cerebral si deces) daca ai mai luat-o si avand una dintre contraindicatii nu inteleg de ce nu ai plecat inca la medic.
Sanatate.

| danutzu96 a răspuns:

Iei cumva tratament pentru epilepsie? Ce substanta? Conteaza foarte mult substanta, pastila luata de tine putand sa aiba intreactiuni cu tratamentul.

| suntfataaaaa explică (pentru danutzu96):

Iau lamotrigina si levetiragetam

| danutzu96 a răspuns (pentru suntfataaaaa):

Din nefericire medicamentele au trecute pe lista posibile interactiuni cu contraceptivele. Trebuie constulat medicul care ti-a dat tratamentul de epilepsie (nu toti medicii stiu cu ce se mananca medicamentele astea) si el iti va spune mai multe.