| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de ajutor, am varicocel si de 5 luni am primit tratament cu profertil,napraznic si branca ursului,miercuri merg inapoi la medic dupa analiza de spermograma,venele la testiculul stang sunt mari ca un ghem de viermi, fac sala de un an si acum mi-e frica ca s-a agravat, ma voi opera dar intai vreau sa aud ce spune medicul meu urolog, mi-e frica ca am citit pe net ca poate sa imi scoata testiculul afara si sunt speriat rau de tot,cantitatea de sperma e normala doar ca spermatozoizii sunt lenti, mi-e frica, nu vreau sa imi pierd testiculul sad, ce sa fac sa nu il pierd? ce pot sa fac pana la operatie sa nu se agraveze? Dau fundasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Daca nu te operezi il pierzi, daca mergi la medic si faci operatia va fi ok. Poti sa te duci mai repede decat esti programat la urologul tau.

2 răspunsuri:
| ConnstantinGg a răspuns:

E operatie usoara.in cateva saptamani totul revine la normal.

| cosminvgb07 a răspuns (pentru ConnstantinGg):

Mai poti ridica greutăți după operație că înainte?