| Pintilei_Niculai_1966 a întrebat:

Cat ma costa o operatie de varicocel la testiculul stang, eu fiind pensionar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de clinica sau spitalul unde va veti opera, daca este de stat sau privata.
Daca aveti asigurarea medicala privata, de stat, sau nu aveti deloc. Interesati-va la medicul dvs de familei, ca va stii cu siguranta unde va trimite si ce va recoamnda.
Fiecare clinica are alte preturi, depinzand de tariful medicului, al perioadei de cazarea, aa siguruarii dvs cat si a gravitatii operatiei.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum am vazut ca aveti anul de nastere 1966, adica 52 de ani.
Pensionat pe caz de boala sau cadru militar?

In toate cazurile, adresati-va medicului dvs de familie, care va stii unde sa va trimita si cand ajungeti acolo, intrebati-i de preturi.