| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor. Acum o saptamana mi-au aparut pe ambele fese niste urme mov destul de subtiri si scurte. Arata ca niste vene(putin mai groase si scurte),dar nu cred ca sunt vergeturi pentru ca nu am slabit si nici nu m-am ingrasat, iar eu sunt destul de slaba. si nici nu arata ca niste vene sparte. (am 14 ani). Spuneti.mi ce sunt si cum le pot trata, dau FUNDA! Cat mai repede daca se poate sunt ingrijorata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| R3sp3ctt a răspuns:

Daca ai vergeturi alea nu se pot trata am incercat si eu de cand mi-au aparut si nici-o sansa(tot pe fund). Daca bu iti seamana a vergeturi du-te la un dermatolog ceva