| Armaghedon7 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns rapid...am fost la plaja si acum sunt rosu pe spate si ma ustura.Cum sa fac sa nu ma mai usture?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Să nu mai mergi la plajă câteva zile, să dai cu spirt care să se evapore, dacă nu ești prea ars. Să folosești o grăsime dată pe pile, când stai la plajă : unt, ulei alimentar, untură, etc. Sunt și produse scumpe și proaste. Trebuie să te speli, cu apă și săpun, când te întorci acasă. Poate te șochează că ți-am scris grăsimi comestibile. Cremele pentru plajă au în compoziția lor: prostii + o grăsime, sau mai multe și sunt relativ mai scumpe.

3 răspunsuri:
| Anonimus905 a răspuns:

Trebuia sa te ungi cu crema de soare...

| madymuraru a răspuns:

Te dai cu iaurt.pe rani

| luciageo a răspuns:

Pai sa te dai cu crema alceva ce?