| mariageorgiana1989 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie urgent de ajutorul dumeavoastra! Sunt o iubitoare de animale. Am un pisicul mic in varsta de 3 luni. Acum 7 zile unchiul meu care este bolnav l-a calcat,a pus piciorul pe el.
Nu stiu ce sa mai fac. Am mers cu el la toti medici veterinari, majoritatea ma luau in ras. Niciunul nu m-a bagat in seama. Doar au spus sa il las sa moara.
A sangerat 2 zile pe cale nazala si nu putea merge. Acum a inceput sa mearga foarte putin, mai mult se invarte. Ii dau laptic cu seringa putin cate putin.Se uita in ochii mei cu ochisorii inlacrimati,parca ma roaga sa il ajut, iar eu ma simt incapabila.Va implor,da-ti-mi un sfat, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Neinteresantul a răspuns:

Niste nenorociti. poate sunt obisnuiti cu "atentia" din portofel...
Sa ai grija de pisic si sa-l iubesti happy

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Maria, cati ani ai? Esti asa micută? Pisicul tau ce are până la urmă, i s-a facut radiografia? Ecograful? Te duci la alt medic (de unde esti?) nu se poate ca toti sa te refuze! Ce se intamplă, are hemoragie internă? Dumnezeule, du-l la alt veterinar, sunt atatia! Nu cred, dar nu cred ca ai fost la toti! Conteaza mult cum vorbesti! De aia te-am intrebat daca esti micuta, eleva de 12-13 ani. Ia-o pe mama ta si mergeti impreună, medicii nu lucreaza gratis, nu toti (rar mai gasesti milosi printre ei) s-or fi gandit ca n-ai bani sa-i platesti. Te duci, le spui care-i treaba, roaga-i sa-i faca o radiografie si sa-i dea tratament, si precizeaza ca plătesti tratamentul, doar sa ti-o tină in viata! De unde esti? Dumnezeule, NU oferi mici atentii, platesti pur si simplu consultatia! Asa se procedeaza. Consultatia e 50 lei, Radiografia se plateste separat. Sa ia la tine in jur de 150 lei. Poate ca nu-i nevoie sa-i dai, acum mai bine sa-i ai in buzunar decat sa-ti ceară si sa nu-i ai, intelegi?

| Neinteresantul a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru pisicul tau.dar, daca medicii veterinari nu te-au putut ajuta, noi cu ce am putea? Doar cu un gand de bine... in rest cu nimic. Daca nu se poate face nimic, de ce sa-l lasi sa se chinuie si sa te simti si tu rau din cauza asta? Medicii stiu ce trebuie sa faca... lasa-i sa-si faca treaba.

| mariageorgiana1989 explică (pentru Neinteresantul):

Medicii nu si-au dat interesul deloc...

| mariageorgiana1989 explică (pentru Neinteresantul):

Il iubesc, ca pe ochii mei.
Si in legatura cu "atentia" am oferit si degeaba.
Ba chiar m-au luat la misto zicandu-mi sa merg la Animal Planet la acea emisiune cu spitalul de animale sad

| Neinteresantul a răspuns (pentru mariageorgiana1989):

Niste nenorociti. poate sunt obisnuiti cu "atentia" din portofel...
Sa ai grija de pisic si sa-l iubesti happy

| dodomaaa a răspuns:

Pot sa iti dau cateva sfaturi:
1)nu ii mai da laptic cu seringa(nu il mai forta sa manance)
2)iubeste-l cat mai mult si ai grija de el!