| ѕмιℓєє a întrebat:

Bună TPU.
Am o carie la ultima măsea de jos( măseaua de la 6 ani parcă) cea definitivă şi trebuie să mi se pună o plombă
Vreau să îmi explicaţi cum se pune o plombă şi dacă este DUREROS sau nu.

P.S. Puţin mai pe româneşte, fiindcă nu prea înţeleg termenul curăţare de canal etc. şi nu mi-am pus niciodată o plombă.

FUNDIŢĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti face anestezie daca e mare caria si se ajunge la nerv.

daca e mica, atunci curata gaura respectiva cu freza sa elimine bucatile de dinte afectate si apoi iti pune un material ca sa astupe gaura

2 răspunsuri:
| ѕмιℓєє explică:

Mulţumesc frumos! happy

| Enciu_Lorena_1998 a răspuns:

Nu doare deloc! Am o colega si are si ea la fel! A zis ca nici n-a simtit!
Apropo o intrebare.....joci sims 3?