| Corina_7008 a întrebat:

Buna TPU am o catelusa de 8 luni si i cade parul mi-am cumparat o perie de la un cabinet veterinar si o periez oare e in perioada aia de naparlire sa i cada parul? ce sa fac? multumesc antcipat fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristina_4037 a răspuns:

Buna Corina. Si catelusii mei, car edeja sunt maricei unul are aproape 2 ani ce cealalta( fetita) are 7 luni. Si lor le cade parul. Este normal. E friga, presupun ca il mai scoti si afara... ceea ce este bine. Dar cel mai bine, este sa ii iei parul mort, sa nu il lase pe unde apuca, cu perioa ii dai se 2-3 ori cu periz, atunci, dai odata o cureti, dupa aia a 2-a oara, pan acand vezi ca s-a dus considerabil, si nu se mai ia blanita.

Am observat ca le si place, la inceput nu stateau la perie, dar acum, cum vad peria, laughing, se intind pe jos, si cu burtica, si cu labutele, daca i-ai vedea...big grin

Sper ca ti-am fost de folos!:*:*

6 răspunsuri:
| costel_4263 a răspuns:

Incearca sa nu-i mai dai paine.de la paine cade parul.

| miki_7923 a răspuns:

Ceau ce fc puiu

| miki_7923 a răspuns:

Ceau ce fc

| miki_7923 a răspuns:

Ceau

| miki_7923 a răspuns:

Buna dreaga ce faci

| Corina_7008 explică:

Multumesc frumos cristina pentru raspuns ai grija de catelusii tai te pup:*