| Corina_7008 a întrebat:

Buna TPU am o catelusa si i cade parul tare ce sa fac? o periez dar degeaba multumesc anticipat fundita

1 răspuns:
| Shine a răspuns:

Buna! Trebuie sa o periezi in fiecare zi. Exita 2 perioade pe an cand caderea parului e mai mare (primavara si toamna), dar daca este un caine cu blana lunga nu prea ai ce face. Exista niste vitamine pe care i le poti lua de la veterinar, dar nu ti le recomand. Incearca sa nu ii mai dai de mancare nimic in afara de bobite de caini si nu ii face baie foarte des. Sper ca te-am ajutat!