| pinkpanther_2771 a întrebat:

Hey...am o catelusa frumoasa d basset hound:X in varsta de 2 ani si am o problema thinking ii cade ff mult par. o periez saptamanalthinking dar nici o imbunatatire. poate fi o problema de alimentatie? cine mai are basset. imi spuneti daca si cateilor vostrii le cade parul? sau ajutati.ma sa gasesc o solutie. dau >fundita?:

Răspuns Câştigător
| Cristina_3420 a răspuns:

Eu cred ca s-ar putea sa fie din cauza alimentatiei pentru ca acesti caini sunt destul de pretentioasi in ceea ce priveste hrana si trebuie supravegheati mai in de aproape.Alta problema ar putea fi lipsa de miscare deoarece aceasta rasa este destul de inactiva in interior.Sau pur si simplu,dupa cate am auzit, blana lor nu necesita ingrijiri deosebite, desi trebuie periati in fiecare zi pentru ca blanita se schimba foarte des. Sper ca am fost de ajutor!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si cainilor mei le cade parul o data la 6 luni, se numeste naparlire.

| Biby a răspuns:

Buna.
Nu-ti fa griji.Naparleste.Si catelusa mea are 2 ani si a naparlit.

| RB26DETT a răspuns:

Naparleste este normal o data cu schimbarea vremii un animal naparleste(ii cade blana) nu toata. doar nu crezi ca va sta si vara cu multa blana pe el nu?

| Slayzor a răspuns:

Eh asta poate sa fie doar un nimic ori e vremea cand naparleshte

| David_4958 a răspuns:

Eu cred ca la varsta de 2 ani este deja destul de batran, poate, ca orice caine, naparleste. Nu cred ca este un motiv de ingrijorare.