| DanutzRosu a întrebat:

am o grava problema:
Mi-au aparut niste bubite la inceput mici pe picior. si au inceput sa creasca pana s-au facut mari. si au coptura in ele.(coc mereu, le am de mult numai trecc) ce sunt? cum scap de ele si de la ce au aparut?happy Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnSimon1983 a răspuns:

Salut.

Cred ca ai o dereglare hormonala sau imunitara sau ambele. Totusi du-te si consulta medicul de familie sau un dermatolog cat mai repede. Sper sa te ajute acest raspuns.

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Te duci frumos la medicul de familie sau dermatolog, sau macar la o farmacie! Problema ta poate fi provocata de multi factorii, poate fi o urticarie, alergie la vreun aliment, poate fi o ciuperca, poate sa fie alergie la vreun produs cosmetic, poate sa fie o dermatoza, dermatita si fiecare boala are nevoie de tratament diferit asa ca fuguta la specialist!