| Allexutz4 a întrebat:

Acum o saptamana am fost intr-un parc si am jucat fotbal cu amicii si la un moment dat pe seara am simtit niste piscaturi si am vazut niste insecte mici ca tantarii.a doua zi seara piciorul stang mi s-a umflat la glezna foarte tare.am mers la spital(sunt in Germania) iar o doctorita mi-a spus ca nu e grav ca sa iau niste rivanol comprese si sa ma dau cu fenistil, iar daca bubitele aparute(in jur de 4-5 pe fiecare picior)se fac mai mari, sau nu imi trec sa merg la alt doctor si sa imi dea antibiotice.am inceput in aceeasi seara un tratament cu ampicilina forte(1000),si cu fenistil m-am dat pe bubite. piciorul mi s-a desumflat a doua zi, dar bubitele inca sunt asa rosii, si ma mananca(nu mereu)si mi-au mai aparut cam la 4 5 zile altele mai mici.3 4.imi poate spune cineva daca poate fi o reactie alergica la antibiotice(am mai luat pana acum, si nu mi-au iesit ).imi poate da cineva un sfat, o parere? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| andapop123 a răspuns:

Pai...nu stiu ce poate fi. singurul aspuns care imi vine in cap e varicela dar daca a aparut doar pe picioare nu stiu ce sa zic

| Allexutz4 explică (pentru andapop123):

Am avut varicela acu mai multi ani, am avut toate bolile copilaqriei