| flytothemoon a întrebat:

Am o intrebare bizara pentru voi, dar importanta pentru mine.De pe la varsta de 7-8 anisori au inceput sa apara niste dureri la inima si niste intepaturi. Au continuat si au continuat dureri mari. In unele momente ma intepa inima atat de tare incat daca ma miscam si respiram in accelasi timp simteam ca imi explodeaza un vas de sange...Mami si tati s-au speriat rau si m-au dus la un cardiolog si mi-au facut cateva investigatii pe la 8-9 anisori. Cam la saptamana aceste dureri vin si pleaca. Astazi am avut o durere tot la inima. Am simtit o intepatura groaznica si din cauza ei nu puteam sa respir fiindca atunci cand faceam asta ma durea si mai tare. Simt inauntrul inimii ceva. Si cateodata parca simt ca mi se blocheaza un vas de sange acolo...Am nevoie de voi! De cunostintele voastre! Precizez ca am 13 ani si 4 luni. Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diamond5 a răspuns:

Nu te uita la raspunsurile rautacioase ale unor persoane ce nu au habar unde se afla inima. Te indrum sa te duci la medic si vei afla problema pe care o ai. Poate fi chiar si o lipsa de calciu, magneziu

10 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu prea piti sa stii ce ai daca nu faci o analiza la inima. Nu doare, iti pune un aparat ca sa vada ce ai acolo. Esti o fetiță draguță sper sa fi bine.

| flytothemoon explică (pentru RobertMoon):

Multumesc mult ♥

| Diamond5 a răspuns (pentru flytothemoon):

Hei. Cum te mai simti? Ai fost la medic?

| flytothemoon explică (pentru Diamond5):

Hei. Am vorbit cu parintii si s-ar putea sa am Tahicardie... am 90 % din simtome.Nu am fost inca la medic happy dar am avut cateva crize... ma rog, o sa vad ce pot sa fac :/

| Diamond5 a răspuns (pentru flytothemoon):

Si eu am tahicardie si nu e deloc grav si e din cauza ca am lipsa de minerale/vitamine. Multi tineri au aceasta problema, raman la ideea ca s-ar putea sa ai lipsa de de mg sau calciu. Recomand Magne B6. Multa sanatate si un an plin de bucurie

| HikariAi a răspuns:

Da, probabil ai probleme cu inima. Cand mai patesti asa ceva ia o lingurita de zahar sau mananca ceva dulce.

| Andradaaaa01 a răspuns:

Buna Roxana! Eu cred ca cel mai bine este sa le spui parintilor tai sa te duca la doctor. Doctorului sa ii spui tot ce simti ca sa te poata trata.Doar medical este cel care poate sa iti dea un raspuns clar. Sper sate faci bine. :*

| welyo a răspuns:

Draga, tin sa te anunt, pe tine si pe ceilalti, ca pe tine nu inima te doare inima.e cam imposibil sa te doara inima. „Când te inteapa inima", sau cum spuneti voi, „te inteapade" fapt plamanii. In momentul in care inspiri, si ti se umfla plamanii de aer, se intampla sa se atinga de cutia toracica si sa se „zgarie" de ea. Se intampla oricui. dar daca zici ca tie ti se intampla asa des, poate ar trebui sa mergi la un medic. poate ai plamanii prea dezvoltati si mari. Nu te ingrijora. Si stai linistita: n-are treaba cu inima.winking

| Ancadragu a răspuns:

Frate ai zis ca tema dus la doctor...Ăla ce ti-a zis adică spui ca ai fost la doctor și ne întrebi pe noi?
zic și eu... dure la DOCTOR