| Andre_2307 a întrebat:

Bunicii mele care este foarte bolnavacrying i-au cazut pleoapele. Ea daca ridica pleoapa vede. A fost la doctor si i-au spus ca nu are nimic! Ce se intampla sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Ar fi bine sa fie consultata de un medic neurolog. Poate fi vorba de pareza unor nervi cranieni, lucru care se poate intampla in contextul unui accident vascular cerebral. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/boli/accident-vascular-cerebral Multa sanatate!

| Florin6326 a răspuns:

Poate suferi de Sindromul Horner sau de Ptoza Senila.Sigur nu a fost la un specialist(spui ca a fost la doctor, poate la doctorul de familie?).Se poate rezolva problema prin interventie chirurgicala.

| cretzulina22 a răspuns:

Buna.Stiu si eu pe cineva cu aceiasi problema si i-a spus medicul ca muschiul pleoapei este foarte slabit.Mai multe nu pot sa iti spun, doar ca se poate rezolva chirurgical.Multa sanatate.