| NarcysCatalyn a întrebat:

Bunicii mele i se ridica colesterolul si ce ar trebui sa manance inlocuitor pentru paine ca sa nu i se mai ridice colesterolul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Paine neagra sau graham. Multe legume, carne numai de pasare si peste. Salate de rosii multe.

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Să mănânce pâine neagră,e mai sănătoasă. Multe fructe,legume, salate, doar carne de pui sau vită și paste hăinoase.
Dacă colesterolul crește înseamnă că trebuie să meargă la medicul de familie pentru un consult.

Baftă.

| Anca95 a răspuns:

zii sa manance fasole, multe fasole acestea scad colesterolul intr-un mod uimitor:* insanatosire grabnica bunicii talehappy