| ToxycDr3am a întrebat:

Buna Tpu.Am o intrebare de pus mai intima si mai rusinoasa pentru. mine.Acum cateva timp am observat in zona genitala un lichid transparent, fara miros si lipicios.Este vreo infectie sau trebuie sa imi vina menstruatia? Lichidul ala il am de cateva luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, daca este fara miros neplacut si in cantitati normale (poti sa ai mici pete pe lenjerie, dar nimic iesit din comun), atunci este vorba despre lichidul care curata vaginul si care arata ca in curand iti va veni menstruatia. Acesta va fi prezent pe toata perioada vietii, pana la menopauza.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la medic pentru un examen al secretiilor vaginale. http://www.i-medic.ro/analize/test-secretii-vaginale

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu are miros și e doar transparent (sau puțin albicios) e totul OK - corpul tău se pregătește să intre în pubertate.