| anonimaaaaaa1234 a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare in special pentru fete si daca se poate cat mai multe raspunsuri! e urgent!happy
mama mea nu este acasa, e plecata intr-o tara staina "Italia cu tata"..infinee..asa ca m-am hotarat sa va inteb pe voi fetele!
acum 3 zile mi-au aparut trei pete pe slip, dintre care una era cu putin s***e. Aceasta sa intamplat sa imi vina in ora de muzica.batting eyelashes
Am mers repee la supermarket si mi-am cumparat un absorbant "evry day" si m-am dus repede la baie, l-am purtat toata ziua~noaptea si nu mi-a curs foarte mult!
Mi-a curs ceva maroniu inchis! iar acum este a 5 zi si tot imi curge! Bunica spune ca este normal si ca asa arata prima menstruatie si ca asa mi se regleaza! voi ce spuneti fetelor?!
dau fundita! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KwonJiyongParkJimin a răspuns:

Eu cred ca bunica ta are dreptate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

Vezi explicaţiile pe care ţi le-am dat la întrebarea cealaltă...

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Toate cele bune.

| rabbit2014 a răspuns:

Nu este nimic grav. La majoritatea se intampla

| cristeaandrada a răspuns:

Da. asa este la prima menstruatie, nu ai de ce sa te ingrojorezi. e complet normal.