| 2puncteics a întrebat:

Heii TPU am o problema adresata fetelor.

Deci ieri mi-a curs din vagin un lichid maroniu inchis mentionez ca nu am menstruatie inca si nu stiu ce poate fi.si aseara mi-am pus un absorbant discreet deobcei port aceste absorbante de unica folosinta pentru ca aveam secretia vaginala si am vazut ca aseara nu mi-a curs de loc dar azi imi curge din nou...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Dacă e maro, atunci ti-a venit menstruatia. Mie cand mi-a venit aveam 11 ani si la inceput mi-a curs maro, sangele ma refer, si dupa a inceput sa fie din ce in ce mai rosu pana ce a ajuns la culoarea specifica sangelui.Ehh,asa a fost la mine. Sper ca te-am ajutat big grin.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este prima menstruatie, mai ciudata, e adevarat, dar nimic anormal.

| Satisfaction a răspuns:

La unele fete la prima mesntruatie vine maroniu si putin. Cred ca ti-a venit menstruatia. La fel mi-a venit si mie...maroniu si putin. Stai linistita ca o sa isi schimbe culoarea si o sa iti vina mai tare in urmatoarea luna big grin Bafta!

| Isabela96 a răspuns:

Nu stiu intreab-o pe mama ta ea sigur trebuie sa stie

| Isabela96 a răspuns:

NU stiu intrabo pe mama ta ea sigur trebuie sa stie

| uca_1023 a răspuns:

E ciclu.Pe mine prima data nu m-a durut nimic.Ma simteam perfect normal, nu ma asteptam.M-am dus la baie si am vazut o pata maro.Aia a fost ciclu meu prima data. Dupa o luna la fel, am vazut acea secretie maro, si dupa vreo jumatate de ora era sange.Bun venit in lumea noastra!happy

| Nicoleta_1732 a răspuns:

Probabil trebuie sa iti vina ciclul.o prietena de a patit si ea... la fel si a mers la ginecolog sa ii faca un control iar ginecologul i-a spus ca e perfect normal.nu te ingrijora iti vine ciclul thinking Orcum nu te ingrijora e normal:*

| FofoBaa a răspuns:

Si mie mi-a venit pe 27 mai si de atunci nimic era prima data oare de ce nu mia veenit sau am racit? dar imi curge multa secretie alba.

| wishuponastar a răspuns:

Nu te ingrijora.Si eu am scurgere. Enormal ca fetele sa aiba. Totusi ai grija daca miroase urat te sfatuiesc sa mergi la un control fiindca poti avea infectie sau ai racit,, jos''

| Lisovski_Patrisia_2000 a răspuns:

Ai menstruatie! Este super! Dar eu nu sad

| 2puncteics explică:

Dar problema este ca nu ma doare burta veve pe tine te-a durut burta cand aveai scurgerea asta?

| breakdown a răspuns:

Da,cu siguranta ti-a venit ciclul. happy