| lori_6933 a întrebat:

Buna ma numesc Angi am 19 ani. am o problema, ultima menstruatie am avut-o pe data de 5 iulie.luna august nu mi-a venit,,, dar in loc de menstruatie imi curge un lichid maroniu inchis cu putin sange.Am facut-o neprotejat. dar nu era prima data.pana acum mi-a mai curs lichid maro dar foarte putin dupa cicluhappymi-e foarte frica... oare sa fie vorba de o sarcina? sau de o dereglare? Ce parere aveti fetelor? Va multumesc din inima:*... daca imi rasp sa fie ceva serios nu jigniri.Ni se poate intampla oricui. pupici

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In egala masura poate fi sarcina sau dereglare menstruala. Un test de sarcina te va lamuri daca sarbatoresti sau trebuie sa te tratezi. Daca ai noroc, o sa fii mamica. daca nu, ai o problema serioasa (probabil hormonala) si trebuie sa ajungi repejor la ginecolog pentru a incepe investigatiile si tratamentul (in speranta de a te vindeca fara sechele).

| lor3danna a răspuns:

Du-te cat mai repede la un ginecolog sau fa-ti un test sau 2 si vezi cum ies...bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gravida inseamna, la cateva saptamana dupa ce ramai insarcinata e normal sa ti curga un astfel de lichid. du te la doctor