| Luizaza a întrebat:

am o intrebare la care dau funditaaaaa happy Cad de des apaare acneea? De la ce se manifesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 97violet a răspuns:

Acneea de obicei apare în timpul pubertății, la persoanele care au tenul mixt sau gras (de obicei, pot exista și excepții)
de altfel, se datorează și unui stil de viață nesănătos, aici mă refer la alimentație, și de ce nu, probabil se datorează și sedentarismului
dacă e o chestie genetică, și moștenești acneea, există șanse să-ți treacă ceva mai greu (situația mea), dar dacă nu e asta, cu siguranță e din alimentație (dulciuri, mult fast-food)
sper că am ajutat, salutări big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
depinde de fiecare organism in parte pentru ca la uni sunt pe baza bacteriilor iar la altii pe baza hormonala, consulta un dermatolog, pentru un diagnostic si un tratament corespunzator tipului tau de ten si tipului tau de problema.
O zi buna.

| Coloringthevoid a răspuns:

Nu prea ma pricep la asa ceva(pentru ca n-am patit)dar acneea apare atunci cand tenul este gras si trebuie sa iasa grasimea din piele.Sau poate sa insemne ca mananci nesanatos si bei putina apa.Probabil ca de asta nu mi s-a intamplat niciodata laughing