| Katyk3229 a întrebat:

Am o intrebare mai mult pentru fete.
Acum 6 zile mi-a venit prima menstruatie, problemă e că s-a oprit a doua zi si n-a mai revenit ar trebui să mă îngrijorez? E ceva in neregulă?
Cand o sa revina?
Va rog mult fara hate.
DAU FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Mai dureaza pana se regleaza. Eu pana la 18 ani nu am avut ciclu regulat, adica in sensul ca nu venea la data la care trebuia.
Dar daca se intampla sa tina menstruatia (sangerarea) prea putin (adica o zi) sau prea mult (adica mai mult de 7 zile) intr-o luna pe o perioada mai mare de timp gen 7 luni, sau daca se intampla sa sangerezi foarte putin sau foarte mult (sa schimbi absorbantul la o ora), abia atunci e o problemuta. Dar acum nu are rost sa iti faci griji

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitări, micuță domnișoară!winking
Câți ani ai?
Nu e în neregulă. O să te mai viziteze ea, numai că nu se știe când. Poate va trece mai puțin de o lună până la următoarea menstruație... poate o lună sau poate mai multe luni. Nu este niciun motiv de îngrijorare o menstruație neregulată în primii ani de la prima.
Stresul o poate întârzia, de aceea relaxează-te și bucură-te de feminitatea ta, pe cât de grea, pe atât de frumoasă. happy

| Justme79 a răspuns:

Bună așa am pățit și eu luna trecuta, foarte puțin am avut din prima zi...și luna această a fost normal dar puțin mai mult ca de obicei posibil să fie și din cauza climei cred că nu trebuie să îți faci griji happy!

| Anisoaraaa0 a răspuns:

Nu îți fai griji, am pățit exact la fel ca tine, nu trebuie sa te îngrijorezi.Mai ales daca este prima menstruatie si prima zi