| Nicoleta2012 a întrebat:

Am o intrebare:pot sa merg la bazin/strand daca am pitiriazis versicolor? Am inceput recent un tratament si tin sa mentionez ca nu m-am expus la soare de cand mi-au aparut acele pete maronii pe spate. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te poti expune la soare, face bine la pitiriazis. Nu poti merge la strand sau orice alt loc public de baie/plaja, pana nu te vindeci fiindca esti foarte contagios

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te expui la soare cu cremă fotoprotectoare după vindecarea completă și avizul dermatologului.
Sănătate!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Nu ai voie. Mai ales când ai o problemă dermatologică. Nu ai voie deloc până nu termini tratamentul și nu te faci bine.

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck Nu ai voie la soare in nici un caz love struck incearca sa te feresti cat de mult posibil de soare daca nu vrei sa apara complicatiilove struck Si te sfatuiesc sa iti iei gandul de la stand ♥

Sper sa te faci bineeeee! ♥