| ピンク a întrebat:

Am o intrebare putin cam ciudata... Cum pot sa vomit? Adica sa imi fac greata in asa fel incat sa vomit. Pentru ca tin un tratament medicamentos si am mancat ceva ce nu trebuia si acum mi-e frica ca daca se va digera mancarea medicamentul nu isi va mai face efectul sad Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Karlitta a răspuns:

Apa cu sare.Da e cam greu s-o bei. Tine-te de nas si toarn-o pe gat.Borasti garantat.

6 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

Daca vomiti o sa vomiti si pastila, deci oricum nu isi mai face efectul.Mai bine speri sa isi faca efectul.

| BiuL a răspuns:

Iti bagi degetul in gat daca vomiti mancarea care ai ingerat-o la putin timp dupa medicament, vei vomita si medicamentul... Nu prea are legatura mancarea cu tratamentul, doar alcool sa nu bei cand iei antibitioce, antialergice sau anxiolitice etc

| ピンク explică (pentru BiuL):

Tin un tratament homeopat si am mancat o prajitura cu menta si ciocolata (ambele ingrediente imi sunt strict interzise). Deci are legatura big grin

| Zoey112 a răspuns:

Baga-ti degetul in gura pana inspate sau uita-te la ceva scarbos sau ceva ce nu iti place tie, personal nu cred ca e bine sa te faci sa vomiti pentru ca iti soliciti organismul degeaba...
Du-te la doctor daca cumva ai mnacat ceva ce nu trebuia pentru ca stie el ce face... happy

| Verdant a răspuns:

Nu trebuie sa iti bagi nimic in gura! laughing gandeste-te ca iti vine greata sau tine gura deschisa si incrodeaza-ti muschii gatului, versi pe loc!

| MichaelJack a răspuns:

Bagati 2 degete in gura si gandeste-te in acelasi timp la ceva ce iti face grta