| antonela99 a întrebat:

Am o intrebare si m-am gandit sa o pun aici. Deci dupa fiecare masa am o senzatie de voma, asta mi se intampla cam de vreo doua saptamani. Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o gastrită, mergi la medicul de familie pentru un control medical.
Sănătate!
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Exista multe cauze ale senzatiei de voma: de la afectiuni digestive (de ex. litiaza biliara, colecistita, hepatite), la sarcina, afectiuni renale, s.a. Ar fi bine sa te adresezi medicului de familie pentru consult si investigatii. http://www.i-medic.ro/......rsaturilor

| BiuL a răspuns:

Probabil o bila lenesa. Ia un colebil sau triferment dupa masa, vezi cum e, daca nu e ok du-te la medic.

| InVisible99 a răspuns:

Nu trebuie sa mai amani si sa mergi la medicul de familie sa vada ce ai si posibil sa-ti dea o trimitere la spital.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate ai o indigestie ceva probabil.
Sau un inceput de gastrita.
Mergi la medic pentru un control, un ecograf ceva.
Te pup!

| BlueViP a răspuns:

Ar trebui sa mergi la doctor. Poate ai gastrita sau nu mananci ceva ce sa-ti priasca

| perladunarii a răspuns:

Salut, iti recomand sa mergi la un medic! Fie la spital fie la medicul de familie si vezi care e problema!

| stefydragutzica a răspuns:

Poti si ai bulimie. Dar cel mai bine du-te la medic si nu mai sta asa! Multa sanatate :*

| Bei3y a răspuns:

Nu mai sta asa! Du-te la medicul de familie, multa sanatate :*