| TheSthilxD a întrebat:

Salut, am o întrebare legata de o fată. Sta pe aceeasi scara cu mine și ma înțeleg bine cu ea, ne vedeam in fiecare seara la un suc, inghetata dar cand i-am spus ca o plac nu mi-a zis nimic timp de doua săptămâni, dar acum recent avea nevoie sa o duc cu masina undeva departe si mi-a zis ca in aceste 2 saptamani s-a gandit si mi-a spus ca sentimentele s-ar putea sa fie reciproce. Dar ma gandesc sa fi spun asta doar ca s-o ajut eu, orice avea nevoie o ajutam... astept raspunsuri

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai are interesele ei fata de tine nu cred ca e cu gandurile clare tipa

| Endoryus a răspuns:

Nu ai capul pe cap degeaba, ma bucur. Da, e ce gandesti la urma. Ea crede ca si-a gasit catelus care o ajuta cu toate doar pentru ca tine la ea. Nu fi cainele ei.

Răspuns utilizator avertizat
| OrdanKarris a răspuns:

Greseala ta maxima a fost ca ti-ai dezvaluit direct sentimentele, pentru ea, sau mai bine spus, nevoia ta pentru ea. In momentul ala ai predat toata puterea care o aveai ei, iar ea a facut ce face orice muiere in ziua de azi, a inteles ca te poate stoarce si manipula. Cand are nevoie de un serviciu din partea ta, ti-o spune pe aia cu "sentimentele reciproce". E o vrajeala ieftina, dar ieftina de tot menita sa te hraneasca suficient de mult cat sa-i faci serviciile dar nu intr-atat incat sa fie afectiva cu tine. Cu cat o slujesti mai mult, cu atat te va ignora mai tare. Si-a pierdut orice dram de respect care-l avea in momentul cand ai spus ca o placi. In momentul ala i-ai confesat ca esti un slab care are nevoie de ea, de afectiunea ei, de validarea ei. Ala a fost momentul cand ea a realizat ca se poate folosi de tine la maxim fara sa-ti ofere ceva de reala valoare: relatie, sex. Stie ca daca iti da cateva sperante ca ar putea exista ceva, tu vei percuta la ordin. Dar nu va fi nimic. Asculta la mine, nu va fi nimic.winking

| qwertpro a răspuns:

Salut,pai e inca repede de a trage astfel de concluzii precum ca ea te-ar folosi. Faptul ca ai recunoscut ca o placi a fost un pas catre un nou nivel in relatia voastra.Prin recunoasterea sentimentelor i-ai dat de inteles ca ai vrea sa fiti de acum ceva mai mult de cat prieteni. Evident ca i-ai dat de gandit ei, si sunt sigur ca a are nevoie de timp pentru a vedea daca este gata sa fie intr-o relatie si daca are anumite sentimente fata de tine.Pentru a lega o relatie de iubire e nevoie de mult mai mult timp de cat 2 saptamani,e nevoie si de rabdare si de sustinere reicproca, nu grabi lucrurile. Daca te-a rugat ceva, nu inseamna neaparat ca te foloseste, poate chiar avea nevoie de ajutorul tau, sau poate era doar un pretext de a va vedea.Nu e nimic rau in faptul ca te-a rugat sa o ajuti, dar vei vedea deja cu timpul. Daca mereu iti va cere anumite servicii si iti va spune ca posibil sa aiba sentimente, atunci da, in acest caz exista unele sanse sa profite, dar nu grabi lucrurile facand conluzii pripite inainte de timp.Nici-o relatie nu s-a facut peste noapte, toate au avut nevoie de timp si au trecut prin multe incercari pentru a se forma.

| TheSthilxD explică (pentru qwertpro):

Eu doar m-am gandit la chestia asta dar cand are probleme la mine apeleaza de fiecare data si o ajut nu zica ca nu pot. Stie ca se poate baza pe mine. Dar sunt momente in care ma vede si nici nu ma baga in seama numai daca eu o salut sau ceva de genu si asta imi da cu semnul intrebari. Eu gandesc daca chiar ar tine la mine n-ar fi chiar asa distanta fata de mine si cand spun distanta ma refer la faptul ca nu ma saluta numai daca ma bag eu in vorba cu ea atunci vorbeste cu mine. Or o fi timida... nu stiu ce sa zic...