| Wă_Larii_1996 a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare. Sunt insarcinata, nu mi-a venit menstruatia de 3 luni. Ma deranjau niste mirosuri cu care inainte nu aveam treaba, imi era greata, stari de somnolenta, abia puteam bea apa ca o vomitam.
Am sangerat intr-o zi si de atunci nu mai am aceste simptome. E posibil sa fi pierdut sarcina?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Posibil sa fii avut o sarcina toxica si un avort spontan. Deci da, este posibil sa fii pierdut sarcina.
Dar de ce nu mergi la medic?

7 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Cam aiurea, n-ai facut un test? Poate ai vreo dereglare!

Mergi la gineco, nu e bine sa stai asa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, este posibil să fi avut avort spontan...
Mergi la un control ginecologic pentru confirmare!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Lipsesc din enuntul tau date importante:
-ai facut sex neprotejat?
-ai facut teste de sarcina sau ai fost la ginecolog?
Starile tale pot avea si alte motive.
Cel mai bine e sa te prezinti cat mai urgent la ginecologul tau.

| Alcyon a răspuns:

Pai nu ti-a mai venit menstruatia de 3 luni si stai asa, in loc sa-ti faci testul de sarcina sau sa mergi la ginecolog?

| HaHaGirl a răspuns:

Hai mai zi ca esti si virgina! Va zic eu fetelor, cititi prea multe intrebari de pe-aici si vi se pare ca si voi aveti acelasi lucru, nu e asa, du-te la doctor nu pe TPU!

| LovelySmile98 a răspuns:

Du-te la un medic ginecolog, sau fa-ti inainte un test de sarcina pentru a scapa de gandul asta. Daca nu ti-a venit mentruatia 3 luni e destul de grav, nu mai sta pe ganduri si mergi la medic

| crisscrissy982 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medicul ginecolog, sa nu mai stai asa pentru ca unele simptome pot fi grave pentru copil, si da, s-ar putea sa fi piedut sarcina