| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema si nu stiu cum sa fac sa fie mai bine.De aprox. 1 an m-am apucat de pariuri.Mi-a mers bine la inceput, dar apoi am pierdut tot ce am castigat si am recurs la niste fapte de care nu sunt foarte mandru.Am ajuns sa fur de la parinti si de la bunici milioane bune, pentru ca sunt dependent de pariuri.Chiar daca recent am inregistrat o perioada buna si am reusit sa mai castig cate ceva, iar am pierdut banii, tot pe pariuri si jocuri de noroc si ma abtin cu greu sa nu mai iau ceva de la parinti.Nu stiu ce sa fac, simt ca a pus situatia stapanire pe mine.Mai rau, sunt in clasa a 10-a, peste 2 ani am de dat B.A.C.-ul si sunt disperat... daca in clasa a 9-a am avut medie foarte buna(peste 9.50), anul asta, si pe seama pariurilor am scazut sub 9, iar parintilor nu le-am spus nimic, mai mult, ei cred ca eu am media tot peste 9.50.Ei au o incredere oarba in mine si ma simt cel mai mare nenorocit.Va rog ajutati-ma cu un sfat, pentru ca ma simt disperat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Odata ce recunosti ca e un viciu daunator, esti pe calea cea buna. Dupa media pe care spui ca o ai, esti un tip inteligent.Trece singur in revista toate,, daunele,, pe care le-ai facut, vezi rezultatul si hotaraste ce vrei in continuare.Cunosc oameni care si-au pierdut case, masini, apoi familia i-a parasit.Multi jucatori depisteaza persoanele dependente si le arunca,,momeli,,oferindu-le cateva castiguri, ca apoi sa-i termine dintr-o singura,, mana,,. Dragul meu, gandeste limpede si reflecteaza asupra faptului ca dependenta de orice joc de noroc inseamna o viata ratata, o lipsa a controlului asupra propriei existente.

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Păi ar cam trebui să-ți pui viața în ordine! Pariurile distrug vieți!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Mergi la un psiholog! iti poate da niste sfaturi foarte utile!
succes happy

| mary4048 a răspuns:

De admirat ca-ti recunosti viciul, asta este primul pas spre vindecare.Un psiholog te-ar ajuta mai bine decat o poate face comunitatea TPU! ..Bafta!

| alexadeea a răspuns:

Data vitoare cand castigi bani, nu ii mai da pe pariuri si gaseste-ti alt Hobby.

| piciux23 a răspuns:

Este foarte simplu- lasa-te naibii de pariuri, asta daca nu vrei sa ajungi un nimeni in viata.Este alegerea ta, eu am avut o cunostinta care tot asa a jucat o perioada la pariuri, si a ajuns sa dispere, a pierdut totul si asta l-a distrus, iar parintii lui l-au gasit spanzurat in garaj.Repet,este alegerea ta, mult succes si vointa!

| yoman13 a răspuns (pentru piciux23):

Piciux23: te referi la george catalin berca?

| piciux23 a răspuns (pentru yoman13):

Nu stiu cine e baiatul asta, eu sunt din harghita happy

| Bica_Marian_1971 a răspuns:

Iti recoamand site-ul https://www.facebook.com/ponturisportivebybicardo pentru mai multe informatii despre pariuri.

| st3list88 a răspuns:

Te sfatuiesc eu sa cumperi ghidul asta :)
http://www.okazii.ro/......a130547419