| LittleBig a întrebat:

Am o mare problema. Sunt baiat am 14 ani si jumatate si din cauza pubertatii am sfarcurile umflate si pufoase...
Chiar nu stiu ce sa fac pentru ca e extrem de rusinos... nu pot merge la strand nu pot sa ma schimb pe fata cu altii... etc.
Nu vreau sa ma intelegeti gresit dar chiar este o pacoste, si imi este rusine. Va rog foarte mult sa ma ajutati Va voi ramane mereu dator...
Daca stiti ceva tratamente ( Creme, Geluri, Medicamente ) sau chiar si evitarea unor anumite alimente care contin acest gen de hormoni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabiiHaș a răspuns:

E perioada de pubertate, e normal. Nu trebuie sa-ti fie rusine. Toti baietii trec prin asta.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nevoie de tratamente.Va trece de la sine.Toti am trecut prin asta.