| LittleBig a întrebat:

Am o mare problema. Sunt baiat am 14 ani si jumatate si am sfarcurile umflate si pufoase...
Chiar nu stiu ce sa fac pentru ca e extrem de rusinos... nu pot merge la strand nu pot sa ma schimb pe fata cu altii... etc.
Nu vreau sa ma intelegeti gresit dar chiar este o pacoste, si imi este rusine. Va rog foarte mult sa ma ajutati Va voi ramane mereu dator...
Daca stiti ceva tratamente ( Creme, Geluri, Medicamente ) sau chiar si evitarea unor anumite alimente care contin acest gen de hormoni.

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

sportul este un remediu pentru asa ceva
daca dezvolti musculatura pectoralilor nu se mai observa
pentru inceput fa flotari zilnic

2 răspunsuri:
| Georgiana05 a răspuns:

Hei. Eu zic că eşti doar în perioada aia de creştere, stai calm.
Nu cred că există ceva anume care să te ajute să scapi de chestia asta.
Aşteaptă să creşti! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh, nu, ai sa te transformi in extraterestu!
Stai ma calm, nu ti se intampla nimic, esti doar mai special deoarece esti in perioada de crestere, probabil o sa te dezvolti mult mai mult decat inainte (in inaltime).