| Vodkas a întrebat:

Am o mica problema de sanatate. Ieri am fost la plaja si a venit un curent puternic de nisip care mi-a intrat in ochi. Din instinct m-am frecat, am crezut ca imi trece, dar cand am ajuns acasa durerea persista. Am fost la medic m-a curatat insa am ramas cu o zgarietura pe pleoapa de sus in interior. Medicul mi-a spus ca imi va trece intr-o zi dar se pare ca mie nu mi-a trecut cand clipesc ma doare si ma jeneaza ma seaca durerea asta nu stiu ce sa mai fac si cu ce sa ma mai dau. A mai patit cineva asta? Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi din nou la medic pentru reevaluare, pentru ca e posibil sa mai fii ramas vreun firicel de nisip. http://www.i-medic.ro/simptome/inrosirea-ochilor-congestie-oculara

| stlucian a răspuns:

E doar senzatia ca mai ai ceva daca te-a curatat medicul. Ceva picaturi calmare poate

| Byanka0097 a răspuns:

Ceau... Te-ar putea ajuta midrum picaturi de ochi am auzit ca a ajutat mai multe persoane...