| mennenspeed a întrebat:

Am o mica problema. La tata i-au aparut sub pleoapa ochilui drept( in interior) niste bubite mici albe (2 ) si il jeneaza foarte mult, fiind aflate sub pleoapa, lacrimeaza intr-una, il irita, si usturime. Cineva i-a spus sa faca ceai de musetel, dar nu ii trece. Ce picuri pentru ochi imi recomandati? ...sau orice altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Recomand sa fie consultat de oftalmolog!
Nu e voie sa se joaca cu sanatatea, ochii sunt organi foarte sensibili.
Eventual pana se duce la consultatie poate spala si cu picaturi de ser fiziologic.

| abcabcabc a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu foloeasca nimica fara sfatul medicului