| Cocki a întrebat:

Buna TPU sad. Am o mica problema. Degetul meu s-a umflat sadrau. E un fel de puroi, e,, vanat - albicios " si ma si infeapa tot degetul sad Umflatura este sub unghie. Ce ziceti cum sa-l tratez? Pana acum am pus ceapa arsa la aragaz. Ce mai pot face sadFundabatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Unghie incarnata. E rau, am avut si eu. Pe mine m-a tinut aproape 3 ani si aveam la aman2 degetele mari de la picioare. Tot am incercat sa-l fac sa treaca, cu diferite unguente, spirt, rivanol, prafuri. dar nimic. De la spirt /rivanol mai se dadea inapoi dar niciodata nu va trece daca coltul se afla acolo.Si. nu incerca sa ti-l scoti singura, ca iti faci si mai rau. Eu iti recomand sa vezi un doctor.Pana atunci sa faci baite in apa calduta o data pe zi macar in lighean sau asa si sa stai cat mai mult poti. La mine a fost nevoie de operatie pentru ca infectia era la radacina unghiei. Dar macar am scapat. happy Bafta.

| mabo a răspuns:

Te-ai intepat sau te-a muscat ceva? cel mai bine te duci la farmacie si il arati si intrebi c poti folosi.nimeni d aici nu iti poate spune c trebuie facut pentru ca nu stim exact despre c este vorba.fa cum ti-am spus ca farmacista trebuie sa stie! mult succes

| Tops a răspuns:

Ai unghie incarnata... si eu am aceeasi problema si am facut inj felul urmator:
Mi-a taiat cineva coltul acela aproape de radacian unghiei ca sa imi ia mult ca creasca unghia la loc... in tot acest timp sa se vindece si rana, pentru rana folosesc EXODERIL,, de o saptamana si vad ca acum a dat inapoi