| anonim_4396 a întrebat:

Am avut unghia incarnata si am taiat colturile pana in punctul in care se vede o mica diferenta intre picior si unghie dar am degetul umflat in extremitatea din exteriorul "labei" (adica nu in parea cu degetul ci in cea cu nimic) la ambele degete...umflat si vanat (mov). care e cauza? Daca-mi taie degetul!crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Daca pulseaza e infectie, caz in care va trebuii sa mergi la medic sa-ti curete rana si sa-ti dea antibiotic.