| Alogin a întrebat:

Am o mica problema. Ma dor rinichii si simt ca imi ia foc tot mijlocu'. Am hidronefroza bilaterala dar nu am mai fost l control de 2 -3 luni insa nu am mai avut simptome din astea. Stie cineva ce medicamente pot lua sa-mi treaca in afara de no -spa de durere? Dau fundita puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Degeaba scapi de durere (ok, nu degeaba, macar nu te mai doare) daca nu elimini cauza. Ai nevoie de un regim alimentar, ceaiuri si pastile pentru rinichi, pe care ti le recomanda doar un specialist. Asa ca mergi la control, e mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să tratezi cauza, nu efectul.
Te duci la medic şi vezi ce-ţi recomandă!
Te pup!

| Jee354 a răspuns:

Du-te la medic. Poate sa iti recomande ceva remedii naturiste sau sa iti dea niste pastile stiu eu ..Bafta si insanatosire rapida.happy