| Bubble13 a întrebat:

Am o mica problema, mi se intampla cateodata dupa ce mananc sa ma doara stomacul sau dupa ce beau cola.Mi s-a intamplat sa ma doara stomacul chiar daca nu mancasem nimic.Ce ar putea fi? Eu nu am mesele deloc regulate, mi se intampla sa nu mananc nimic pana seara cand ajung acasa de la scoala.Ar putea fi si asta o cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| robyiyo a răspuns:

Vezi ca nu este prea bine ce ti se intampla. Ar putea fi o faza primara a ulcerului. Mai bine ai face un control, ceva.
+ ca este foarte nesanatos sa bei cola pe stomacul gold. Oricum, incearca macar sa mananci de 3 ori pe zi, mai ales dimineata, desi o sa ti se pare ingrozitor, ar fi mai bine, decat sa dai in alte probleme, pentru care sa regreti mai tarziu.

5 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| BiuL a răspuns:

S-ar putea sa fie de la gastrita, sa ai acid. Cel mai bine e sa mergi la medic, pentru ca pot fi multe probleme digestive si fiecare se trateaza diferit, ca sa nu mentionez faptul ca e posibil sa nu te doara stomacul ci fierea sau duodenul. Fuguta la medic.

| UsersBoss a răspuns:

I-a niste biter amestecat cu apa si vezi dupa aia! Mie mi-a trecut. Sper ca te-am ajutat.

| xCat a răspuns:

Da,si mesele neregulate ar putea fi cauza, dar problema principala este cola. renunta la ea ca altfel o sa ajungi la spital, sau macar incearca sa bei cat mai rar posibil.ii foaarte nesanatoasa.

| laurcic a răspuns:

Poate ai un inceput de ulcer si cola nu este buna deloc si eu am probleme cand beau cola si incearca sa mananci cate putin dar pentru inceput multe lactate si supe ai grija de tine pup. jumatete de fundita te rog