| MaGicElEmEnt a întrebat:

am o nelamurire. am o trimitere la un anumit spital pentru internare. deci pe trimitere scrie la ce spital sa ma duc. dar daca de exemplu eu ma duc cu trimiterea la alt spital. sa ma internez, se poate? sau merge doar la spitalul mentionat in trimitere?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu merge, iti trebuie alta trimitere. Trimiterea este valabila atata timp cat respecti indicatiile medicului care te-a trimis (sectia si spitalul)

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Nu merge, daca mergi la alt spital nu te interneaza, cel putin nu in baza acelei trimiteri. Dar in caz ca e urgeanta ceva, te primeste orice spital. Altfel nu, asta e scopul trimiterilor, sa te indrume catre un spital de specialitate.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Se poate sa te trimita la spitalul la care e scris pe bilet cam 100% din cazuri