| Adda097 a întrebat:

Am o pata alba mica si rotunda de diametru 3-4 mm in zona genitala si nu stiu de la ce,sunt foarte speriata, ma gadesc daca am sifilis sau mai stiu eu ce.Mentionez ca nu am avut nici un contact sexual.Sunt foarte speriata, va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Mergi la un control dermatologic, posibil sa ai o ciuperca sau sa te fi ars!

| trixiiie a răspuns:

Dacă nu ai avut contact sexual, șansele să ai sifilis sunt destul de mici.
La sifilis e, din câte mi-aduc eu aminte din ce-am citit, o bubiță roșiatică, cu forme bine delimitate.
Albul pe mine mă duce cu gândul la candida. Dacă asta e, atunci mergi la doctor, cel mai bine. Oricum, ce trebuie să știi e că ciuperca e în mod normal prezentă la femei și are anumite cauze pentru care devine activă.