| aaaalexa a întrebat:

Buna TPU sad : Am o porbema aseara am vorbit la conferinta cu niste prietenii si eu atunci mancam si m-au facut sa rad si m; am inecat si mi-a ramas o bucatica pe gat am baut apa dar nu mi; a trecut... Si de dimineata m-am trezit cu o durere groaznica de gat si numai pot sa voprbesc si numai pot sa inghit mama zice ca am amigdalele umfalte ca am mancat si ingheata saptamana trecuta si ma doare si mai tusesc adr nu grav. va rog ajutati-ma am luat si decasept si tantum verde si ACC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Nu prea cred că este de la mâncare. Înghețata explică totul. Și eu am pățit la fel, săptămâna asta.
Am luat Trachisan și Trachisept.

1 răspuns:
| daniella9805 a răspuns:

Incearca sa iei ceva medicamente mai puternice nu prea cred ca o sa iti treaca de la decasept desi e f bun