| Aghireirs a întrebat:

Am o problema cam mare...astăzi am mancat fructe de soc, crude care așa se spun ca sunt otrăvitoare.
(Eu nu mi-am dat seama ca sunt de soc), mi se poate întâmpla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Nu fructele de soc sunt otravitoare. Este alta planta care seamana foarte bine cu socul. De la fructele de soc poti sa faci diaree. Sunt toxice daca consumi in cantitate mai mare decat incap intr-o palma. Stai pe langa casa. Daca ti-e rau, cheama ambulanta si spune ce ai mancat.
O intrebare: cum de nu ti-ai dat seama ca sunt de soc?

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Dar nu sunt toxice, daca citesti pe net se fac si cure cu ele

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur nu erau ghebe? Tu si nea iliescu face ti o căcuță mai moale in pantalonilaughing Sună la 112 si anunță i ca va urma o căcuță masiva, sa te internezelaughing

| gabicoo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e vorba despre Virginel ( Cufurel - mai nou) Iordache senator de Suceava?
Ăla care s-a dus la București cu elicopterul SMURD!