| KevinAle a întrebat:

Am o problemă cu căderea parului de recent, niciodata nu am avut probleme cu căderea parului (am 15 ani).
Vreau să spun ca am o ingrijire corespunzatoare, folosesc si un sampon bland, fara parabeni (nu folosesc gel, fixativ, spuma).
M-am tuns incontinuu, dar tot cade.(sunt băiat) dar totuși, nu vreau să ma tund din nou periuța, ma puteți ajuta, va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am o problemă cu căderea parului de recent" - dă-ne o măsură, cât?

| KevinAle explică (pentru sierra1):

Te referi la cantitatea părului care imi
pică? Imi pica doar in duș, in jur de 30 de fire

| sierra1 a răspuns (pentru KevinAle):

Aia e zero!

| Ineys a răspuns:

Tatal tau cum e? Posibil sa fie genetic. Incearca si o vizita la medic, noi n-avem cu ce sa te ajutam.

| KevinAle explică (pentru Ineys):

Tatăl meu stă foarte bine la acest capitol, nu ii cade fire de păr.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sampon alpecin, si un stil alimentar echilibrat

| Bruno92 a răspuns:

O poza ne ar ajuta mai mult decat descrierea.e normal sa cada 100 de fire pe zi sau nu mai stiu exact cand cade si nu mai creste atunci e o problema cauzata de genetica sau de stres.

| KevinAle explică (pentru Bruno92):

Multumesc! Nu prea stiu ce sa zic daca e normal, mie inainte nu îmi cadea deloc din păr

| Bruno92 a răspuns (pentru KevinAle):

Inseamna ca poate fi de la o alimentatie nepotrivita sau de la stres.