| xXx_6498 a întrebat:

am si eu o mare problema, eu aveam parul mare si dupa ce m-am tuns a inceput sa-mi cada parul, imi apare matreata etc, am folosit multe sampoane impotriva caderii parului Fvisan, Chel Stop etc dar niciunul nu a dat roade, acu de curand mi-am luat head&shoulders pentru par gras in primele sa zicem 3 spalari a inceput ca parul sa nu-mi mai cada prea mult si acu de curand spalatul pe cap devine un chin, dupa ce ma spal pe cap imi cad foarte multe fire de par dar foarte multe din breton de ce? in restul capului nu prea am probleme imi mai cade un fir, doua dar din breton imi cade in draci ce sa fac? Va rog sa ma ajuntati nu stiu ce sa mai fac, eu inainte aveam parul tot mare si imi dadeam in fiecare zi cu fixativ sau apa timp de un an si ceva parca, si apoi m-am tuns, m-am enervat foarte tare pentru ca ma tunsesem super prost si de atunci au aparut problemele am plecat al urma si la mare etc, dar nu inteleg de ce cade doar din breton si de ce dupa ce trece o zi dupa ce m-am spalat nu prea mai imi cade nici din breton chiar daca dau cu apa pe el, va rog sa-mi raspundeti cat mai rapid va rog mult. O fi din cauza samponului dar dc pentru ca in primele dati numi cadea ca acum.Imi cad din breton la fiecare spalare cam 50-60 de fire ce sa fac?, inainte sa ma tund aveam un par asa de rezistent, nu cadea nici un fir oricat trageam de el sau cu orce ma spalam pe cap, poate o fi din cauza fixativului? ce credeti da m-am tuns si apoi nu am mai folosit fixativul dar in periodata cand ma deadeam cu el imi dadeam cu foarte mult mai ales la breton, dar asta s-a intamplat acum vreo 7 luni dc isi face efectul tocmai acum? Si va rog daca se poate sa-mi spuneti vreun tratament ca sa opresc caderea asta, si sa nu uit sa mentionez ca mi-am mai dat odata cu putin fixativ iar in urmatoarea seara cand am dat cu apa pe breton nu si cu sampon mi-au cazut foarte multe fire.Deci astept sfaturile voastre.

1 răspuns:
| Deea212 a răspuns:

Sa nu schimbi samponul si sa te duci la un dermatolog sau sa te interesezi la farmacie de problema ta si sa-ti dea ceva folositor dar mai bine du-te la dermatolog